Jei turite klausimų ar reikalinga platesnė informacija, prašome susisiekti šiais būdais:

Telefonu:
+370 606 03 888
+370 524 05 406

E. paštu:
[email protected]

Naudinga informacija

Požiūris į žmogų kaip į visumą

Kasdienis stresas, skubėjimas daro didelę įtaką mūsų sveikatai – dažniau jaučiamės pavargę, išsekę, kankina miego sutrikimai, odos problemos. Tačiau retai pagalvojame apie tai, kaip ši kasdienybė veikia mūsų kūną ir organizmą. Miesto medicinos centro šeimos gydytoja Kristina Gasiūnaitė, savo darbe vadovaujasi individualizuotos medicinos – endobiogenikos principais ir tvirtina, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas ir jis negali būti gydomas vienodais metodais. Todėl endobiogeninė medicina – puikus būdas išsiaiškinti ne tik simptomus, tačiau ir tų simptomų priežastis.

Kokie dažniausi šiuolaikinių pacientų nusiskundimai atėjus pas gydytoją?

Pacientai dažnai skundžiasi nerimu, prastu miegu, energijos trūkumu, atminties sutrikimais. Vargina dažnai pasikartojančios peršalimo ligos, virškinimo sutrikimai, alergijos ir daug kitų negalavimų. Padažnėjo susirgimų vėžiu, autoimuninėmis ligomis atvejų.

Įvairios ligos, kurios anksčiau vargino tik pagyvenusius žmones, dabar nustatomos vis jaunesniems pacientams.

Kaip manote, kodėl tokie simptomai, negalavimai atsiranda žmonių gyvenime? Kokios to priežastys?

Gyvename amžiuje, kai skubėjimas, stresas, laiko trūkumas – tapo norma. Nebemokame pailsėti, skirti laiko sau. Pamirštama, kad gera savijauta ir sveikata didžiaja dalimi priklauso nuo to, kaip kasdien rūpinamės ne tik fizine, bet ir psichine savo sveikata. Paprastai pacientai ateina pas gydytoją tik tada, kai atsiranda rimti negalavimai. Tada padėti būna sunkiau. Lietuvoje vis dar trūksta supratimo apie tai, kaip svarbu profilaktiškai tikrintis sveikatą. Kad gydytojas gali net tik gydyti, bet ir patarti, kaip nesusirgti ir išlaikyti gerą savijautą.

Kaip būtent individualizuota medicina žiūri į žmogų?

Individualizuota medicina žiūri į žmogų kaip į visumą. Kiekvienas žmogus yra ypatingas. Net ir lygiai tokius pačius skundus turintys žmonės, negali būti gydomi vienodai. Mūsų įprastinėje medicinoje vyrauja simptominis gydymas, žmogus suskaidomas į atskiras sistemas, organus ir retas gydytojas turi laiko ar noro pažvelgti plačiau ir giliau. Gydomi simptomai, slopinamas ligos pasireiškimas, tačiau organizmo pusiausvyros sutrikimas, kuris ir sukėlė ligą – nėra koreguojamas.

Kokiais būdais individualizuota medicina stengiasi pacientui padėti atsikratyti negalavimų?

Individualizuotos medicinos principais savo darbe besivadovaujantis gydytojas ne tik išsiaiškina simptomus, bet ir ieško jų priežasties. Pacientas yra aktyvus ir sąmoningas dalyvis visame procese. Kiekvienas paciento skundas yra svarbus. Aiškinamasi, kada ir kokiomis ligomis pacientas sirgo. Kaip jautėsi vaikystėje ir paauglystėje, kaip keitėsi jo charakteris ir kūnas. Individualizuotos medicinos gydytojui įdomu ir tai, kokį darbą dirbate, kokioje aplinkoje gyvenate ir t.t. Atliekami kraujo tyrimai, paciento ištyrimas, apžiūra. Kraujo tyrimai analizuojami, lyginami su sveikatos istorijos ir apžiūros duomenimis.

Visos šios žinios duoda labai daug informacijos gydytojui, kuris žino, kaip ją tinkamai įvertinti. Tik viską išsamiai išanalizavus ir įvertinus, skiriamas gydymas.

Pacientui patariama, kaip reiktų keisti gyvenimo būdą, koreguoti mitybą. Gydoma kiekvienam individualiai pagamintais vaistais. Taip pat gali būti naudojami vitaminai, oligoelementai, bei kiti papildai.

Jei reikia, kartu su augaliniais preparatais, skiriami ir įprastiniai, sintetiniai vaistai. Vadovaujamasi principu, kad svarbiausia paciento gerovė ir parenkamas gydymas, kuris pacientui bus esamu momentu naudingiausias, o svarbiausia – jam nepakenks.

Kas yra organizmo disbalanso tyrimas ir kada dažniausiai jis yra atliekamas?

Organizmo disbalanso tyrimas – tai diagnostinis metodas, kai gydytojo parinktų kraujo tyrimų rezultatai interpretuojami pagal patentuotą sistemą. Tokiu būdu yra įvertinama organizmo vidinės pusiausvyros būklė, numatomos jos tendencijos. Šis išplėstinis kraujo tyrimas paprastai skiriamas kiekvienam pacientui, kuris kreipiasi individualizuotos medicinos konsultacijai. Šis tyrimas atliekamas laboratorijoje „Kraujo analizė” (www.kraujoanalize.lt)

Ką šis tyrimas leidžia pamatyti, išsiaiškinti apie žmogaus sveikatą? Kuo jis naudingas?

Tai be galo vertingas įrankis gydytojui, kuris moka gautus rezultatuts tinkamai interpretuoti. Vertinama neuroendokrininė sistema. Tiriamas ne tiesioginis hormonų kiekis kraujyje, o jų veikimo efektyvumas, sąveikavimas tarpusavyje. Galima labai daug pasakyti apie žmogaus organizmo funkcionavimo ypatumus.

Pacientas yra aktyvus ir sąmoningas dalyvis visame procese. Kiekvienas paciento skundas yra svarbus.

Kaip individualizuota medicina pataria gydytis žmogui?

Žmogaus kūnas yra tobula sistema, kuri sudarius tinkamas sąlygas, sugeba save reguliuoti ir išlaikyti pusiausvyrą, atstatyti tai, kas buvo pažeista. Visa tai yra reikalinga, kad žmogus būtų energingas, žvalus ir sveikas.

Individualizuota medicina gydymui renkasi medicininius augalus – arbatas, tinktūras, mikrosferas, eterinius aliejus ir kitas augalinių preparatų formas. Augalai yra gyvi ir „protingi“ – juose esančios medžiagos papildo vieną kitą ir padeda organizmui susireguliuoti ir atsatyta pusiausvyrą.

Kokie Jūsų, kaip individualizuotos medicinos principais besivadovaujančios gydytojos, patarimai pacientams, norintiems kuo mažiau negalavimų?

Pirmiausia reikia įsiklausyti į savo organizmą, jo siunčiamus signalus. Nelaukti, kol menki sutrikimai, taps netoleruojamais simptomais ir žmogus rimtai susirgs. Pacientams rekomenduoju susidėlioti prioritetus, rasti laiko ne tik darbui, bet ir poilsiui, šeimai, draugams, tinkamai maitintis. Tada žmogus bus ne tik fiziškai sveikas, bet ir laimingas, žvalus ir energingas.