Priklausomybė alkoholiui: konsultavimas ir lazerio terapija

Priklausomybė alkoholiui – liga, kurią sunku pripažinti, o kartais net ir atskirti. Alkoholio vartojimas savaime nėra jau liga, tačiau, kai tai pradeda kenkti asmeniui fiziškai, emociškai, gadina jo socialinį gyvenimą, jau galima įtarti priklausomybę.

Pagrindiniai darbo su priklausomybėmis principai: psichologinė pagalba ir fiziologinės būklės gerinimas. Priklausomybė yra sudėtinga, lėtai besivystanti liga. Tad ir sveikimas nuo priklausomybės yra nelengvas. Jis apima psichosocialinio asmens gyvenimo ir jo fizinės būklės gerinimą. 

KAIP ATPAŽINTI PRIKLAUSOMYBĘ ALKOHOLIUI?

 • Didėjantis alkoholio vartojimo kiekis, dažnumas bei augantis poreikis;
 • Sunku sustoti pradėjus vartoti alkoholį;
 • Nuolatinis noras vartoti alkoholį;
 • Didėjanti tolerancija;
 • Fiziniai abstinencijos simptomai: didelis prakaitavimas, drebulys, pykinimas. Šie simptomai praeina pavartojus alkoholio;
 • Dideli nuotaikų svyravimai, asmenybės pasikeitimas pavartojus alkoholio, neigiamos mintys nevartojant.

PSICHOLOGO KONSULTACIJA

Psichologo konsultacijų tikslas yra padėti priklausomiems asmenims atpažinti sau destruktyvų elgesį, jo ištakas bei padėti atrasti konstruktyvaus elgesio galimybių. 

Psichologo konsultacijos  yra orientuotos į šiuos priklausomų asmenų gyvenimo aspektus:

 • Geresnį savęs, savo jausmų ir poreikių suvokimą, jų raišką – savojo „aš“ pojūčio stiprinimą; 
 • Pernelyg didelio reiklumo sau, perfekcionizmo, kontrolės poreikio atsisakymą;
 • Save palaikančio, atjaučiančio požiūrio praktikavimą; 
 • Artimuose santykiuose kylančių problemų sprendimą – savo poreikių raišką, ribų brėžimą; emocinį atsiskyrimą, atsiliejimą nuo partnerio t.y., išsitapatinimą iš kontroliuojančio, visagalio ar bejėgio aukos vaidmenų;
 • Atpažinimą tų šešėlinių, paslėptų, sąmoningai nepažinių savo charakterio savybių, kurios tiesiogiai susijusios su priklausomybe alkoholiui – pasąmoniniais bejėgiškumo, pykčio, kaltės jausmais, savęs kaip blogo matymu, jų priėmimą ir perdirbimą; 
 • Sau destruktyvaus elgesio dėl savęs kaip visiškai „blogo“ suvokimo keitimą;
 • Vietoje sau destruktyvaus, save ir savo gyvenimą naikinančio alkoholio vartojimo elgesio įgalinimą pasirinkti kitokį, konstruktyvų elgesį, gyvenimo kūrimo kryptį.

Priklausomybė alkoholiui prasideda psichologiniame lygmenyje: kiek esame pajėgūs funkcionuoti savarankiškai, nepriklausomai nuo kitų (nuomonės, pritarimo, palaikymo, paramos), o kiek paguodos ar nusiraminimo ieškome svaigaluose. Yra ir kita psichologinės priklausomybės pusė – kiek galime parodyti savo pažeidžiamumą, paprašyti pagalbos, pripažinti savo ribotumą, o kiek nuo šių jausmų bėgame pasinerdami į svaiginantį alkoholio poveikį. 

Kiekviena priklausomybė alkoholiui slepia unikalią, individualią istoriją, psichologinį skausmą, vidinius konfliktus, sunkumus. Tad ir sveikimas nuo priklausomybės prasideda nuo psichologinės pagalbos – saugaus santykio su psichologu užmezgimo, savo sunkumų atpažinimo, bei naujų elgesio modelių integracijos. 

LAZERINĖ TERAPIJA

Lazerinė terapija puikiai veikia norint gerinti fiziologinę (biologinę) priklausomybės pusę. Žvelgiant iš neurocheminio mokslo perspektyvos – priklausomybė alkoholiui tai sergančios smegenys. Dėl pastovaus alkoholio vartojimo krūvio smegenys nebepajėgia adaptuotis, išsenka jų fiziologiniai ištekliai, trūksta „gerosios“ chemijos, vyraujančios cheminės medžiagos kuria neigiamas būsenas, liguistą savijautą. Su laiku organizmas visiškai praranda savireguliacijos gebėjimą. Alkoholio vartojimas tampa iškreiptu būdu palaikyti fiziologinę pusiausvyrą – jaustis normaliai. 

Lazerio terapija veiksmingai padeda atkurti prarastą fiziologinę pusiausvyrą smegenyse. Ji veikia kinų medicinos principu, kuomet dirginant tam tikrus biologiškai aktyvius taškus ar nervų galūnėles esančias ausų kaušelyje, tikimasi fiziologinio atsako pažeistose smegenų struktūrose.  Lazerinė aurikuliarinė (ausų zonos) terapija paprastai taikoma siekiant išvengti nemalonių chroniško psichoaktyvios medžiagos naudojimo nutraukimo ar abstinencijos požymių. Ši nesudėtinga intervencija, susideda iš keleto akupunktūrinių taškų schemos, kurie parenkami atitinkamai pagal priklausomybės pobūdį. 

Teigiamas lazerinės terapijos poveikis mažinant priklausomybes yra patvirtintas moksliniais tyrimais ir taikomas visame pasaulyje. Lazerio terapija itin veiksminga pagalbinė priemonė gydant visus chroniško pobūdžio sutrikimus, ypatingai priklausomybes.  

Lazerinės terapijos nauda atsisakant alkoholio vartojimo:

 • Mažina potraukį alkoholiui dėl „gerųjų” cheminių medžiagų (beta endorfinų, dopamino, serotonino) išsiskyrimo smegenyse;
 • Šalina psichovegetacinius abstinencijos simptomus – dirglumą, nerimą, jautrumą, gerina dėmesio koncentraciją, miegą, bei kelia energingumo lygį;
 • Aktyvuoja natūralius organizmo savigydos mechanizmus;
 • Veikia raminančiai – harmonizuojančiai, mažina streso hormono kortizolio lygį organizme;
 • Gerina limfos cirkuliaciją, šalina perteklines skysčių sankaupas vidaus organuose, mažina uždegiminius organizmo procesus, bei aktyvina imuniteto procesus.
Medicinos psichologas
Paslaugų kainoraštis

Medicinos psichologas

PRIKLAUSOMYBĖS ALKOHOLIUI IR LAZERIO TERAPIJA Kaina, EUR
Pirminis vizitas 75 min. 110.00
Pakartotinis vizitas 45 min. 70.00
PRIKLAUSOMYBĖS NIKOTINUI IR LAZERIO TERAPIJA
Pirminis vizitas 45 min. 110.00
Pakartotinis vizitas 45 min. 70.00
Pakartotinis vizitas pirmą savaitę suteikiamas nemokamai (30 min) 0.00
PRIKLAUSOMYBĖS NUO KANAPIŲ IR LAZERIO TERAPIJA
Pirminis vizitas 60 min. 110.00
Pakartotinis vizitas 45 min. 70.00
KONSULTAVIMAS DĖL KITŲ PRIKLAUSOMYBIŲ LIGŲ
Pirminis vizitas 60 min. 110.00
Pakartotinis vizitas 45 min. 70.00
PSICHOLOGO KONSULTACIJA
Konsultacija 50 min. 60.00