Endodontija

endodontija

Endodontija – tai dantų šaknų kanalų gydymas. Jis taikomas kuomet šaknies kanale esanti pulpa yra pažeidžiama infekcijos ar uždegimo. Šio gydymo metu yra gydoma vidinė danties dalis – šaknies kanalai. Endodontinio gydymo tikslas yra sunaikinti dantų kanalų sistemoje esančius mikroorganizmus, kurie gali pažeisti dantį, ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos.

Toks danties kanalo gydymas yra taikomas ir pergydymo metu. Jis reikalingas tuomet, kai anksčiau atliktas šaknies kanalų gydymas buvo nekokybiškas ir juose užsiliko bakterijų, kurios iš naujo sukėlė infekciją. Danties kanalų pergydymas gali būti reikalingas ir dėl naujo užsikrėtimo.

Dantų kanalų gydymui atlikti yra naudojamas aukštos raiškos mikroskopas. Tai leidžia efektyviai matyti net smulkiausius pakitimus danties šaknų kanaluose. Gydymas mikroskopu yra daug efektyvesnis, atliekamas kokybiškiau, su daug mažesne tikimybe sugrįžti pergydymui.

Laiku atliktas danties kanalo gydymas mažina skausmą, padeda išsaugoti dantis sveikus.

 

Kodėl atsiranda infekcijos ar uždegimai dantų kanaluose?

Yra daugybė priežasčių šaknies kanalo uždegimams ar infekcijoms atsirasti. Tai gali atsitikti dėl įtrūkimų danties paviršiuje, ėduonies, neteisingo dantų gydymo ar patekusių bakterijų. Danties pulpa gali būti pažeista net kai nėra išorinių pažeidimų, tačiau žmogus turėjo dantų traumą. Nustatyti, ar reikalinga endodontija, gali gyd. odontologas atlikęs apžiūra bei kitus reikalingus tyrimus, diagnozei patvirtinti.

 

Danties kanalo uždegimo simptomai:

  • Aštrus savaime kylantis skausmas;
  • Nelokalus skausmas;
  • Lokalus skausmas;
  • Užsitęsęs dantų jautrumas karščiui ir šalčiui;
  • Jaučiamas pulsuojantis skausmas;
  • Padidėjęs dantų jautrumas kramtant, liečiant ar spaudžiant dantį;
  • Dantenų patinimas aplink dantį;
  • Patamsėjusi danties spalva;
  • Atsiranda pūlinys.

 

Jei uždegimas yra lėtinis, skausmas ar kiti simptomai gali būti nejaučiami ar vos pastebimi. Tokiu atveju pažeidimai yra nustatomi atliekant rentgenologinį tyrimą.

 

Dantų kanalų gydymo eiga

Pirmojo vizito metu gyd. endodontologas (endodontas) atlieka apžiūrą, reikiamus tyrimus, kad nustatytų, kurioje vietoje vystosi dantų kanalų uždegimas ir kokia yra jo stadija. 

Nusprendus, kad yra reikalingas endodontinis gydymas, paskiriamas procedūros laikas. Procedūros metu yra naudojami nuskausminamieji, kad nebūtų sukeltas dar didesnis diskomfortas pacientui.

Gydymo pradžioje yra atveriami dantų kanalai, įvertinama jų būklė mikroskopu. Naudojant specialius instrumentus yra atliekamas dantų kanalų valymas, pašalinami infekuoti audiniai, kiti mikroorganizmai, bakterijos. Taip pat yra pašalinami žuvę nervai ir kraujagyslės. Atliekama dantų kanalų dezinfekcija.

Išvalyti dantų kanalai yra užpildomi specialia medžiaga, kad atviros erdvės dantyje taptų sandariomis ir į jas nebegalėtų patekti bakterijos, kurios sukelia uždegimą. Atlikus endodontinį gydymą, danties vainikas atstatomas plombuojant arba protezuojant, kad atrodytų natūraliai ir dantis būtų funkcionalus.

Dantų skausmas po kanalų gydymo (dar vadinamo kanalų valymo) praeina per kelias dienas, o dantis visiškai atsistato per kelis mėnesius (kartais gali prireikti ir daugiau laiko).

Endodontologė
Kainoraštis

Endodontinis gydymas

ENDODONTINIS GYDYMAS Kaina, EUR
Gydytojo endodontologo konsultacija 30.00 €
Dentalinė rentgeno nuotrauka 10.00 €
1 kanalo (priekinio danties) gydymas mikroskopu (pilnas) 150.00 €
1 kanalo paruošimas priekinio danties (be plombavimo) 80.00 €
1 kanalo plombavimas priekinio danties 80.00 €
1 kanalo (prieškrūminio danties) gydymas  mikroskopu (pilnas) 180.00 €
1 kanalo prieškrūminio paruošimas 110.00 €
1 kanalo prieškrūminio plombavimas 80.00 €
2 kanalų (prieškrūminio danties) gydymas  mikroskopu (pilnas) 260.00 €
2 kanalų prieškrūminio paruošimas 140.00 €
2 kanalų prieškrūminio plombavimas 140.00 €
3-4 kanalų (krūminio danties) gydymas mikroskopu (pilnas) 390.00 €
3-4 kanalų krūminio paruošimas 200.00 €
3-4 kanalų krūminio plombavimas 200.00 €
4 ir daugiau kanalų (krūminio danties) gydymas mikroskopu (pilnas) 420.00 €
Vieno kanalo paruošimas, be plombavimo (ne klinikos pacientui) 90.00 €
Danties revizija  mikroskopu 60.00 €
Neatvykimo mokestis* 50.00 €