Miofunkcinė terapija

Miofukncinė terapija

Augindami vaikus tėvai dažnai susiduria su nemaloniais vaikų sveikatos sutrikimais. Knarkimas, kvėpavimas pro burną, netaisyklingas sąkandis, netaisyklinga laikysena – visa tai vaikui gali sukelti daugybę problemų. Pavyzdžiui, netaisyklinga laikysena, vaiko knarkimas gali riboti deguonies patekimą į smegenis; kvėpuojant pro burną oras nepakankamai sušyla ir taip atsiranda didesnė rizika susirgti peršalimo ligomis; netaisyklingas sąkandis formuoja estetines problemas, dantų bei žandikaulio deformacijas ir t.t. Gydymo metodai taikomi šioms problemoms spręsti dažnai yra invaziniai ir sudėtingi, tačiau yra kitoks gydymo būdas. Miofunkcinė terapija – neinvazyvus ir efektyvus metodas, susidedantis iš pratimų programos, skirtos koreguoti netinkamą liežuvio ir veido raumenų darbą.

Daugiau apie miofunkcinės terapijos naudą ir taikymo galimybes pasakoja kineziterapeutė Karolina Grenciuvienė.

PAPASAKOKITE PLAČIAU APIE MIOFUNKCINĘ TERAPIJĄ. KOKIE JOS TIKSLAI?

Miofunkcinė terapija susideda iš pratimų programos, kuri padeda stiprinti liežuvio ir veido raumenis. Pratimai padeda išmokti taisyklingai dirbti veido raumenims. Miofunkcinės terapijos tikslas yra išmokti taisyklingai laikyti liežuvį burnoje ir tinkamai jį judinti rijimo metu. Kai rijimo metu stumiame liežuvį į priekį, stumiame ir priekinius dantis, kas skatina netaisyklingo sąkandžio formavimąsi. Jeigu šio įpročio neatsikratoma, tikėtina, kad net ir po ortodontinio dantų gydymo sąkandžio problemos atsinaujins.

KAIP VEIKIA MIOFUNKCINĖ TERAPIJA?

Miofunkcinės terapijos metu pacientai yra mokomi teisingai įdarbinti liežuvį. Šios terapijos metu suaktyvėja ne tik liežuvio ar veido raumenų darbas, bet ir smegenų veikla. Dažnai nesusimąstome apie tam tikrus liežuvio judesius ir nežinome kaip juos atlikti, todėl miofunkcinės terapijos metu išmokome ne tik liežuvį, bet ir smegenis naujų judesių ir geresnės jų kontrolės. Taip pat užsiėmimų metu pacientai išmoksta teisingai ryti seiles bei maistą, tinkamai apkrauti smilkininį apatinio žandikaulio sąnarį kramtymo metu.

KODĖL LIEŽUVIS YRA TOKS SVARBUS? KOKIĄ ĮTAKĄ ŽANDIKAULIUI TURI NETAISYKLINGA LIEŽUVIO PADĖTIS?

Netaisyklinga liežuvio padėtis kvėpuojant pro burną sulėtina apatinio žandikaulio vystymąsi. Todėl miofunkcinės terapijos užsiėmimų metu didelis dėmesys yra skiriamas taip pat ir kvėpavimo įpročių pro burną korekcijai. Jeigu kvėpuojama pro burną, o liežuvis guli ant apatinių dantų, lėčiau vystosi apatinis žandikaulis. Pratimų pagalba galima išmokti taisyklingai kvėpuoti ir laikyti liežuvį taisyklingoje padėtyje: poilsio būsenoje liežuvis priglunda prie gomurio. Be to, jei liežuvio padėtis yra netinkama, viršutinis žandikaulis auga siauras ir aukštas, nors turėtų augti platus ir seklus.

AR NETINKAMA LIEŽUVIO PADĖTIS IR KVĖPAVIMAS PRO BURNĄ GALI SUKELTI IR KITOKIŲ PROBLEMŲ?

Deja, bet taip. Ilgainiui kvėpavimas pro burną gali lemti pailgą veido formą, miego sutrikimus, miego apnėją, tuo pačiu ir lėtinį nuovargį, skatinti karieso atsiradimą, griežimą dantimis (bruksizmą), provokuoti smilkininio apatinio žandikaulio sąnario problemas, kaklo ir pečių juostos įtampą, kalbos raidos sutrikimus.

KAS SKATINA NETAISYKLINGĄ LIEŽUVIO JUDĖJIMĄ BURNOJE?

Įprotis kvėpuoti pro burną gali susiformuoti stiprių alergijų metu, kai užsikemša nosis, kvėpuoti pro burną skatina padidėję adenoidai ar tonzilės, iškrypusi nosies pertvara. Taip pat įprotį būti išsižiojus gali sąlygoti per trumpas liežuvio pasaitėlis. Per trumpas liežuvio pasaitėlis yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl ko pacientai neteisingai judina liežuvį.

AR MIOFUNKCINĘ TERAPIJĄ GALIMA TAIKYTI VISOKIO AMŽIAUS ŽMONĖMS?

Taip, miofunkcinė terapija yra taikoma tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.  Laiku pastebėjus liežuvio ar kvėpavimo disfunkciją, ją galima lengvai išspręsti, todėl rekomenduojame nedelsti kreiptis į specialistus.

KADA REIKĖTŲ KREIPTIS Į SPECIALISTĄ DĖL MIOFUNKCINĖS TERAPIJOS?

Pagrindinės problemos, kurias pastebėjus reikėtų kreiptis į specialistus yra dažnas kvėpavimas per burną, nesučiauptos lūpos ramybės būsenoje, trumpas liežuvio arba lūpų pasaitėlis, sunkus rijimas, kramtymo ar veido raumenų veiklos sutrikimai, netaisyklinga kalba, dantų griežimas ar panašios veido srities problemos.

KIEK LAIKO TRUNKA MIOFUNKCINIS GYDYMAS?

Miofunkcinės terapijos kursas kiekvienam žmogui trunka skirtingai. Pirmieji vizitai padeda išsiaiškinti problemas ir suplanuoti programą joms spręsti. Gydymas gali trukti apie metus laiko. Pradžioje vizitai yra dažnesni, pacientai supažindinami su pratimais ir mokomi kaip juos atlikti. Vėliau vizitai planuojami kartą per mėnesį.

 

Susiję straipsniai: https://miestomedicinoscentras.lt/kaip-jusu-vaikas-kvepuoja-per-burna-ar-pro-nosi/ 

Miofunkcinės terapijos specialistas
Paslaugų kainynas

MIOFUNKCINĖ TERAPIJA

MIOFUNKCIJA Kaina, EUR
Pirminė konsultacija 30 min. 35.00€
Miofunkcijos vizitas (ištyrimas ir pratimai) 60 min. 60.00€
Pakartotiniai miofunkcijos vizitai 45 min. 50.00€
Miofunkcija, nuotolinė konsultacija 40.00€
Miofunkcijos intensyviojo etapo kursas, 8 kartai 400.00€
Miofunkcinės kortelės 7.00€
Priemonės 7.00€
Lipniosios tabletės, 1vnt. 0.50€
KontaktaiMūsų darbo laikas: I-V 09:00-19:00
Kitu laiku - atskiru susitarimu.

Antakalnio g. 40, Vilnius
+370 606 03 888
+370 524 05 406
miesto@citymedical.lt