Jei turite klausimų ar reikalinga platesnė informacija, prašome susisiekti šiais būdais:

Telefonu:
+370 606 03 888
+370 524 05 406

E. paštu:
[email protected]

Naudinga informacija

Dantų implantai – būdas atkurti šypseną visam gyvenimui

Netekus vieno ar kelių dantų jaučiamas ne tik estetinis, bet ir fizinis diskomfortas. Tokiu atveju vengiama šypsotis, gali atsirasti valgymo ir kalbėjimo sunkumų, dėl nykstančio žandikaulio kaulo ilgainiui kinta veido forma. Jei skaitydami atpažįstate savo situaciją, rekomenduojame rinktis dantų implantaciją, leidžiančią pakankamai greitai ir neskausmingai atkurti trūkstamus dantis.

Kas yra dantų implantacija?

Dantų implantacija yra chirurgo atliekama procedūra, kurios metu dantų implantas (iš titano arba cirkonio pagamintas varžtas) įsriegiamas tiesiai į žandikaulio kaulą. Aplink implantą esantis kaulas palaipsniui prie jo priglunda ir taip varžtas pakeičia trūkstamą danties šaknį.

Implantui prigijus, prie jo viršaus pritvirtinamas netikras dantis (vainikėlis), atitinkantis jūsų esamų dantų spalvą ir formą. Tokie dantų implantai ne tik atrodo, bet ir funkcionuoja kaip natūralūs dantys.

Kokia yra gydymo eiga?

Nusprendus pasirinkti dantų implantaciją, pirmiausia rekomenduojama kreiptis į specialistą. Pirminės konsultacijos metu gydytojas odontologas įvertina esamą būklę ir sudaro gydymo eigos planą. Pavyzdžiui, jei dantų padėtis yra pakitusi, o sąkandis netaisyklingas, gali prireikti ortodontinio gydymo. Gydytojai įvertins, ar nereikia burnos higienos ar gydymo.

Jūsų patogumui, Miesto medicinos centre darbuojasi tiek odontologai, tiek ortodontai bei burnos chirurgai, todėl dantų implantacijos procesas yra paprastas, o pacientui nereikia skirtingiems gydymo etapams ieškoti vis naujo specialisto.

Pati dantų implantacijos procedūra trunka iki valandos, žinoma, tai priklauso nuo klinikinės situacijos. Procedūros metu taikoma vietinė nejautra (panašiai kaip ir paprasto danties taisymo atveju). Po 3-6 mėnesių, kuomet implantas sėkmingai prigyja, vyksta protezavimas. Jo metu suformuojamos dantenos, pagaminamas natūraliam kone identiškas dantis, kuris vėliau pritvirtinamas prie implanto.

Dantų implanto priežiūra

Nors implanto prigijimo sėkmė siekia kone 100 %, ji priklauso ne tik nuo specialistų kompetencijos, bet ir paciento bendros sveikatos būklės bei gyvenimo būdo. Implantui prigyti greičiau paprastai trukdo netinkama burnos higiena, rūkymas, nusilpęs imunitetas ar netinkama mityba.

Dėl šių priežasčių visuomet rekomenduojama po operacijos bent 24 val. nerūkyti ir vengti alkoholio. Taip pat pravartu dar prieš procedūrą stiprinti imunitetą, vengti streso ir laikytis visų kitų gydytojų nurodymų.

Gera žinia tai, kad implantui prigijus ir ant jo pritvirtinus dirbtinį dantį, jokios išskirtinės priežiūros nereikia. Pakanka savo burnos higiena rūpintis įprastai – naudoti dantų šepetėlį ir pastą, tarpdančiams valyti skirtą šepetėlį bei nepamiršti bent kartą per metus apsilankyti pas burnos higienos specialistą. Mes nerekomenduojame aplink implantus naudoti dantų siūlo.

 

Norite sužinoti daugiau apie galimybes atkurti šypseną su profesionalių gydytojų pagalba? Kviečiame registruotis pirminei konsultacijai arba el. paštu: [email protected].
Telefonas pasiteiravimui: (8-606) 03888