Jei turite klausimų ar reikalinga platesnė informacija, prašome susisiekti šiais būdais:

Telefonu:
+370 606 03 888
+370 524 05 406

E. paštu:
[email protected]

Naudinga informacija

Pacientai, turintys kokybiškai protezuotą dantį: delsti geros savijautos sąskaita paprasčiausiai neapsimoka

Nors net trečdalis danties slepiasi po dantenomis, likę, išorėje matomi du trečdaliai, yra patys svarbiausi kalbant tiek apie grožį, tiek apie sveikatą. Kuomet dėl žalingų įpročių, nelaimingų atsitikimų, ligų ar kitų veiksnių pažeisto danties neįmanoma atkurti vien plombomis – verta įvertinti dantų protezavimo galimybę.

Kas yra dantų protezavimas?

Dantų protezavimas yra anatominės formos ir spalvos dantų audinių atstatymas stengiantis atkurti visavertę kramtymo funkciją. Šiuolaikinės odontologijos pasiekimai, priklausomai nuo paciento burnos ertmės būklės, leidžia taikyti įvairias dantų protezavimo technikas, todėl galima rinktis tiek išimamus, tiek fiksuotus dantų protezus.

Nors pastarieji yra kiek brangesni, jie turi ir gerokai daugiau pranašumų. Fiksuoti dantų protezai atrodo kone identiški natūraliems, jų nereikia nuolat išimti iš burnos norint pašalinti maisto likučius, o kramtymo funkcija taip pat pasižymi aukštesne kokybe.

Laminatės, vainikėliai ar atraminiai protezai?

Kaip ir pirštų antspaudai, taip ir kiekvieno žmogaus dantys yra unikalūs, todėl gydymas, kuris tiko jūsų giminaičiui ar kaimynui, nebūtinai tiks jums. Miesto medicinos centre kliaujamės skirtingų specialistų kompetencijomis, todėl kiekvienam pacientui skiriame išskirtinį dėmesį ir visos komandos patirtį. Specialia įranga detaliai išanalizavus burnos ertmės būklę, danties ar dantų pažeidimo lygį bei aptarus pačio paciento lūkesčius, parenkamas tinkamiausias gydymo būdas.

Pavyzdžiui, jei didžiausias rūpestis yra vis atsirandančios dėmelės ar gelsvėjantys dantys, galbūt paranku danties paviršių nuo pažeidimų apsaugoti laminatėmis. Jeigu dantis pažeistas – greičiausiai prireiks karūnėlės, jei pažeidimas didesnis – gali prireikti bemetalės keramikos užkloto ar vainikėlio. Esant dideliems defektams pravartus danties protezavimas ant implanto.

Delsti – neapsimoka

Nors protezavimas daugeliui vis dar asocijuojasi su vyresnio amžiaus žmonėmis, Valstybinė ligonių kasa ne veltui šią paslaugą kompensuoja ne tik senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems, bet ir vaikams iki 18 metų.

Lengvesnis saldumynų prieinamumas labai nepalankus dantims, todėl su rimtais iššūkiais susiduria tiek pagyvenę, tiek vaikai. Pavyzdžiui, įvairiuose gėrimuose esantis didžiulis cukraus kiekis skatina ant dantų kauptis bakterijas ir apnašas, kurios ilgainiui gali sukelti sudėtingas dantų ligas ar net jų praradimą.

Laiku nesprendžiant burnos ertmės problemų susiduriama ne tik su estetiniais iššūkiais. Netekus vos vieno danties žandikaulis patiria nevienodą apkrovą, tad ilgainiui deformuojasi veido forma. Negana to, suprastėja maisto kramtymo funkcija, turinti įtakos visai virškinimo sistemai.

Tokių problemų galima išvengti pasirinkus tinkamą gydymo būdą, leidžiantį kokybiškai atkurti estetinę ir funkcinę dantų būklę. Mūsų pacientai, turintys kokybiškai protezuotą dantį ar keletą, neabejoja – delsti geros savijautos sąskaita paprasčiausiai neapsimoka.

Svarstote apie dantų protezavimą, neramina esama burnos ertmės būklė, o galbūt aktualu estetinis dantų vaizdas? Kviečiame pirminei konsultacijai, kurios metu Miesto medicinos centro gydytojai profesionalai įvertins Jūsų būklę ir pasiūlys Jūsų galimybes atliepiančius gydymo sprendimus.

Registracija www.miestomedicinoscentras.lt arba (8-606) 03888