Jei turite klausimų ar reikalinga platesnė informacija, prašome susisiekti šiais būdais:

Telefonu:
+370 606 03 888
+370 524 05 406

E. paštu:
[email protected]

Naudinga informacija

Būdai susigrąžinti šypseną – išimami dantų protezai ar dantų implantavimas su protezavimu: ką rinktis?

Pasiryžus susigrąžinti prarastą šypseną, dažnam pacientui iškyla dilema – rinktis išimamus dantų protezus, o gal titano arba cirkonio implantus su dantų atkūrimu? Dažniausiai pasirinkimą lemia kainos kriterijus, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, jog pigesnis variantas apsimoka tik trumpuoju laikotarpiu. Norint visą gyvenimą džiaugtis nepriekaištinga šypsena, geriausią sprendimą galima priimti tuomet, kai žinome visus „už“ ir „prieš“.

Kas yra išimamas dantų protezas?

Išimamas dantų protezas, dar vadinamas plokštele, yra pagamintas iš akrilo ir klijuojamas prie gomurio specialiais klijais. Tokia plokštelė atrodo dailiai, puikiai priglunda prie dantenų ir padeda išsaugoti kramtymo funkciją. Visgi, nors išimamas dantų protezas yra pigesnis pasirinkimas, jis turi ir nemažai trūkumų.

Tokie protezai pacientui kartais kelia diskomfortą, gali netvirtai laikytis, o užkritę maisto likučiai erzina ir sukelia nemalonų burnos kvapą. Nešiojantys plokštelę taip pat dažnai baiminasi, kad ši gali iškristi pokalbio ar valgio metu.

Kadangi išimamas protezas nepadeda apsaugoti kaulo nuo tirpimo, be to, kartais reikia šlifuoti šalia esančius sveikus dantis, tokį gydymo būdą odontologai rekomenduoja tik išskirtiniais atvejais. Pavyzdžiui, kuomet paciento sveikatos būklė trukdo sėkmingam implanto prigijimui arba kuomet plokštelė pasirenkama kaip laikina alternatyva.

Kas yra dantų implantas?

 Dantų implantas yra iš titano arba cirkonio pagamintas varžtas, įsriegiamas į žandikaulio kaulą ir veikiantis kaip dirbtinė danties šaknis. Prigijus implantui, ant jo užsukamas vainikėlis, savo spalva, forma ir funkcija niekuo nesiskiriantis nuo tikro danties. Tokia dantų atkūrimo technologija šiuo metu yra populiariausia ir leidžia susigrąžinti šypseną visam gyvenimui.

Dantų implantai yra geriausias sprendimas ir tuomet, jei pacientas yra netekęs visų dantų. Vadinamasis All-on-X metodas, kuomet visi vieno žandikaulio dantys atkuriami mažiausiai ant 4 implantų. Tai puiki alternatyva norintiems išvengti varginančių kaulo priauginimo procedūrų ar prievolės visą gyvenimą nešioti laikiną dantų protezą.

Pagrindiniai išimamų dantų protezų ir dantų implantų skirtumai

Estetinė funkcija. Estetiniu požiūriu tiek išimami protezai, tiek dantų implantai atrodo gerai, tačiau dėl pažangių implantologijos metodų ir naudojamų medžiagų, pastarieji atrodo ir jaučiasi panašesni į natūralius dantis.

Medžiagos. Dėl mažesnio svorio ir kuo minimalesnio poveikio natūraliems dantims, prie kurių bus pritvirtinti, išimami protezai paprastai gaminami iš akrilo. Tuo tarpu dantų implantai gaminami iš titano arba cirkonio – biologiškai su žmogaus organizmu derančių, chemiškai atsparių ir ganėtinai lengvų medžiagų. Negana to, vos po kelių mėnesių tokios medžiagos skatina visišką implanto prigijimą prie kaulo.

Adaptacija. Paprastai išimamus dantų protezus nešiojantiems pacientams reikia daugiau laiko priprasti. Dantų implantai ir jaučiasi, ir funkcionuoja kaip natūralūs dantys, tuo tarpu išimami protezai yra svetimkūnis, prie kurio tenka adaptuotis. Kita vertus, kiekvienas atvejis būna unikalus, mat adaptacinio laikotarpio trukmę gali lemti ir žandikaulio anatominės sąlygos, ir pačio paciento gebėjimas prisitaikyti prie pokyčių.

Funkcionalumas. Funkciniu požiūriu dantų implantai yra geresnis pasirinkimas, nes jie nejuda ir negali iškristi, yra tvirtesni ir saugesni. Be to, išskirtiniais gydymo atvejais, pacientas gali valgyti, gerti ir gyventi įprastą gyvenimą vos po kelių parų.

Bendra dantų būklė.  Dantų implantai sriegiami tiesiai į žandikaulio kaulą, todėl neturi jokios įtakos gretimiems dantims – jų neapkrauna ir niekaip nepaveikia. Tuo tarpu išimami dantų protezai tvirtinami prie artimiausių sveikų dantų, kuriems tenka daug didesnė funkcinė apkrova, kai išimami protezai, specialiai formuotais kabliukais kabinami prie sveikų ar protezuotų dantų. Taip ne tik apribojamas galimų pakeisti dantų skaičius, bet ir keliama grėsmė dabartiniams sveikiems.

Trukmė. Tiek turintys išimamus dantų protezus, tiek pasirinkę implantus turi rūpintis tinkama burnos higiena ir reguliariai lankytis pas odontologą ir burnos higienistą. Geriausiomis sąlygomis išimami dantų protezai tarnauja nuo 3 iki 7 metų, o implantams gamintojai suteikia  viso gyvenimo garantiją. Jeigu protezavimas ant implantų bus sėkmingas, šypsena mėgausitės ilgą laiką.

Norite sužinoti daugiau apie Jums tinkamiausią sprendimą? Užsiregistruokite pirminiam vizitui pas mūsų odontologus, kurie pasiūlys geriausią gydymą.