Jei turite klausimų ar reikalinga platesnė informacija, prašome susisiekti šiais būdais:

Telefonu:
+370 606 03 888
+370 524 05 406

E. paštu:
[email protected]

Naudinga informacija

Dantenų uždegimas gali būti susijęs su Alzheimerio liga

Dantys daug svarbesni viso organizmo sveikatai, nei daugelis galvoja. Jie nėra tik kramtymo įrankis ar gražios šypsenos dalis. Burnoje, dantyse ir dantenose gali slypėti sunkių ligų priežastis. Dantenų uždegimas gali būti susijęs net su Alzheimerio liga.

Miesto medicinos centro gydytoja odontologė Jurgita Gaubaitė pasakoja, kodėl dantų ir dantenų sveikata itin svarbi:

„Dantenų ligas, tokias kaip gingivitas ir periodontitas, sukelia bakterijos. Viena jų, Porphyromonas gingivalis, gamina toksinus, randamus Alzheimerio liga sergančių žmonių smegenyse. Šie toksinai taip paveikia smegenų baltymus, kad pasikeičia jų struktūra, o tai siejama su Alzheimerio ligos atsiradimu. Naujausi tyrimai parodė, kad P. gingivalis toksinų randama net 90% Alzheimerio liga sergančių žmonių smegenyse. Eksperimentai taip pat buvo atlikti su pelėmis: užkrėtus pelių dantenas P. gingivalis bakterija, po kurio laiko jų smegenyse buvo rasta ne tik pati bakterija, bet ir žūstantys neuronai bei padidėjęs pakitusios struktūros baltymo beta amiloido kiekis.

Mokslininkai kuria vaistus, kurie blokuotų bakterijos patekimą į smegenis. Tačiau ir mes patys galime tikrai nemažai prisidėti prie prevencijos paprasčiausiai kruopščiai valydami dantis ir reguliariai atlikdami profesionalią burnos higieną.“

Miesto medicinos centro burnos higienos specialistė Giedrė Kuzaitė pataria, kaip teisingai prižiūrėti burnos ertmę ir išvengti dantenų uždegimo gingivito bei su juo susijusių komplikacijų:

  • Reguliariai valykite dantis vieno danties šepetėliu, tarpdančių šepetėliu ir dantų siūlu
  • Bent kartą metuose atlikite profesionalią burnos higieną
  • Venkite cukraus
  • Vartokite maisto, turinčio gerųjų bakterijų (probiotikų): raugintų kopūstų, agurkų ir kitų daržovių, fermentuotos arbatos (kombučos), natūralaus kefyro bei jogurto