Jei turite klausimų ar reikalinga platesnė informacija, prašome susisiekti šiais būdais:
Telefonu:
+370 606 03 888
+370 524 05 406
E. paštu:
[email protected]
Jei turite klausimų ar reikalinga platesnė informacija, prašome susisiekti šiais būdais:
Telefonu:
+370 606 03 888
+370 524 05 406
E. paštu:
[email protected]
Kiekvienas norime gražios šypsenos, gaivaus burnos kvapo, sveikų dantų ir dantenų,tačiau apie burnos ertmės priežiūrą žinome per mažai ir jai skiriame nepakankamai savo laiko.
Nuo pat vaikystės esame mokomi dantis valytis šepetėliu du kartus per dieną, tačiau vien to nepakanka.
Dantų vagelėse ir ant jų paviršiaus kaupiasi bakterijų minkštasis apnašas, kurį kiekvieną dieną būtina valyti dantų šepetėliais, tarpdančių siūlais bei skalauti skalavimo skysčiu. Tačiau net ir labai kruopščiai valantis dantis, burnoje vistiek lieka vietų, kurių pasiekti ir gerai išvalyti nepavyksta. Tinkamai nenuvalius minkštojo apnašo, po kelių dienų jis ima kietėti, mineralizuotis ir virsta kietuoju apnašu – dantų akmenimis.
Dantų akmenys – tai puiki terpė bakterijoms, sukeliančioms dantenų uždegimą (gingivitą), kuriam būdinga paburkę, paraudę ir kraujuojančios dantenos. Negydomas dantenų uždegimas pereina į periodontitą, kai pradeda tirpti aplink dantį esantis kaulas, dantys tampa paslankūs, ima judėti. Galiausiai, kaului sunykus, žmogus netenka danties.
Reguliariai daroma profesionali burnos higiena yra geriausias būdas išvengti dantų ėduonies (karieso), dantį supančių audinių (periodonto) ligų bei dažno odontologinio gydymo.
Dantų akmenys ir apnašos pilnai pašalinamos profesionalios burnos higienos metu, kurią atlieka burnos priežiūros specialistas – burnos higienistas ar gydytojas odontologas. Priklausomai nuo paciento burnos ertmės bendros būklės ir dantų akmenų kiekio, procedūra trunka nuo 45 min iki 1,5 val. Jautrių dantų pacientams procedūra gali būti daroma vietiškai nuskausminus, o nustačius įsisenėjusius dantų akmenis ir žymų dantenų uždegimą gali prireikti ir kelių vizitų.
Svarbu suprasti, kad procedūros metu dantys nėra balinami; jie yra kruopščiai nuvalomi, dantims grąžinama natūrali spalva. Nepatenkintiems natūralia savo dantų spalva ir svajojantiems apie baltesnius dantis, rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju odontologu ar burnos higienistu apie dantų balinimo galimybes.
Profesionalios burnos higienos procedūros dažnumas priklauso nuo akmenų kaupimosi intensyvumo, individualios burnos higienos įpročių, dantenų ir periodonto būklės. Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti 1-2 kartus per metus. Akmenims kaupiantis greičiau, sergant dantenų ligomis ar daug rūkant, pas burnos higienistą ar odontologą apsilankyti reikėtų dažniau, kas 3-4 mėnesius.
Norėdami išvengti odontologinių sveikatos problemų, sutaupyti laiko ir pinigų, būtinai nuolat, kruopščiai rūpinkitės burnos priežiūra. Reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną pagerėja ne tik bendra burnos sveikata: sumažėja ar išnyksta dantenų kraujavimas, patinimas, dantys atgauna natūralų baltumą, atgaivinama burnos ertmė, bet ir diagnozuojamos jau esamos, beprasidedančios ar gręsiančios ligos, pacientui iš karto yra rekomenduojama reikiama priežiūra ir gydymas.
Jei branginate ir siekiate išsaugoti savo sveikatą, reguliarūs apsilankymai pas dantų priežiūros specialistą Jums turėtų tapti įpročiu!
Tyrimais nustatyta, kad vidutiniškai moteris šypsosi 62 kartus per dieną, vyrai šypsosi 8 kartus, o vaikai šypsos 400 kartų per dieną!
Kiek kartų per dieną šypsotės Jūs?
Parengė Dovilė Maciulevičiūtė