Jei turite klausimų ar reikalinga platesnė informacija, prašome susisiekti šiais būdais:

Telefonu:
+370 606 03 888
+370 524 05 406

E. paštu:
[email protected]

Naudinga informacija

Miofunkcinė terapija – kitoks gydymo metodas

Neinvazyvi miofunkcinė terapija tampa vis dažnesniu gydymo metodo pasirinkimu vaikams. Tai toks gydymo metodas, kuris susideda iš įvairių pratimų lūpoms, liežuviui ir kitiems veido raumenims. Šie pratimai padeda vaikui išmokti, kaip taisyklingai laikyti liežuvį, kaip nekvėpuoti per burną, lavina kramtymo ir kitas veido raumenų atliekamas funkcijas. Susipažinkite plačiau su miofunkcine terapija ir jos nauda vaikams.

Kada yra reikalinga miofunkcinė terapija?

Miofunkcinė terapija padeda daugybe skirtingų atvejų. Dažniausiai pasitaikantys yra kvėpavimas per burną, netaisyklinga liežuvio padėtis, per trumpas liežuvio pasaitėlis, knarkimas, netaisyklinga kalba ar smilkinio žandikaulio sąnario problemos. 

Tačiau yra ir daugiau priežasčių miofunkcinei terapijai taikyti. Viena iš jų – ortodontinis gydymas. Po ilgo ortodontinio gydymo ar net prieš jį, gydytojai dažnai skiria ir miofunkcinę terapiją. Tokiu būdu ortodontinio gydymo rezultatai išlieka stabilesni, tvarkomas netaisyklingas sąkandis ir netaisyklinga liežuvio padėtis. 

Miofunkcinės terapijos veikimo principai

Miofunkcinė terapija padeda išmokti taisyklingos liežuvio padėties, kuri dažniausiai ir sukelia daugumą problemų. Terapijos metu yra aktyvinamas veido ir burnos raumenų darbas, mokomasi naujų judesių. Miofunkcija ne tik moko pacientą atlikti taisyklingus judesius, bet ir jo smegenis. Tokiu būdu einant laikui išmokti judesiai yra atliekami nevalingai. 

Miofunkcinė terapija taip pat moko tinkamai ryti maistą, ką tuo metu turėti daryti liežuvis bei moko ne per daug apkrauti smilkininį apatinio žandikaulio sąnarį kramtant. Tai padeda išvengti ir netaisyklingo sąkandžio formavimosi, kuris augant tampa vis didesnė problema. Nekoreguojant netaisyklingo sąkandžio galima sulaukti tokių pasekmių kaip greitesnis dantų dilimas, prastesnės kramtymo funkcijos, įvairūs žandikaulio sąnario, kaklo, ar net nugaros skausmai.

Kaip vyksta miofunkcinė terapija?

Miofunkcinė terapija pirmiausia prasideda nuo problemos nustatymo. Žinant, kokias problemas reikia spręsti, galima paskirti tinkamus pratimus. Miofunkcija pirmųjų vizitų metu yra pratimų rodymas, išmokymas juos atlikti taisyklingai, viso būsimo gydymo programos susidėliojimas. 

Pirmieji vizitai yra dažnesni, kad būtų išmokstama tiksliai atlikti pratimus, o vėliau vizitai retėja. Pats miofunkcinės terapijos gydymas gali trukti apie metus. Ir nors šis terminas gali atrodyti gąsdinantis, nereikėtų bijoti. Miofunkcinė terapija yra neskausmingas, neinvazyvus būdas atsikratyti blogų įpročių ir pakeisti juos tinkamais. 

Miofunkcija yra atliekama tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vaikams miofunkcinė terapija taikoma nuo 5 metų, nes svarbu, kad vaikas sugebėtų suprasti ir atlikti jam skirtus pratimus. 

Norite sužinoti dar daugiau apie miofunkcinę terapiją? Pasiskaitykite: https://miestomedicinoscentras.lt/paslaugos/miofunkcine-terapija/  

Užsiregistruoti vizitui pas mūsų miofunkcijos specialistę Karoliną Grenciuvienę visai paprasta! Tai galite daryti telefonu arba mūsų svetainėje paspaudę mygtuką ,,Registracija’’.