Jei turite klausimų ar reikalinga platesnė informacija, prašome susisiekti šiais būdais:

Telefonu:
+370 606 03 888
+370 524 05 406

E. paštu:
[email protected]

Naudinga informacija

Pilvo raumenų išsiskyrimas. Ar kineziterapeutas gali padėti?

Pilvo baltosios linijos išsiskyrimas, dar žinomas kaip tiesiųjų pilvo raumenų diastazė, gali būti priežastis, kodėl pilvas atrodo išsipūtęs nepaisant riebalinio sluoksnio dydžio, kodėl kūnas jaučiasi ne vientisas, o “subyrėjęs”, galbūt netgi maudžia nugarą. Jei turite šią ypatybę, galbūt pastebėjote, kad ties pilvo viduriu vertikaliai galima čiuopti minkštą tarpelį, arba pamatėte, kad darant pratimus šioje vietoje pilvas išsipučia arba įdumba, ypač ties bamba.

Gera žinia ta, kad su kineziterapeuto pagalba galima panaikinti dalį priežasčių, lėmusių diastazę, arba visai ją išgydyti.

Šią dieną nėra daug prieinamos bei kokybiškos informacijos, kaip gydyti pilvo raumenų išsiskyrimą nechirurginiu būdu. Dažniausiai siūlomi konservatyvūs būdai yra korsetų dėvėjimas, kuris gali būti žalingas dubens dugnui, pilvo vakuumo pratimas arba bendri raumenis stiprinantys pratimai, kurių veikimo mechanizmas ir paskyrimo logika būna nepaaiškintos. Vyrauja nuomonė, kad efektyviai padėti gali tik pilvo plastikos operacija. Chirurgai dažnai taip pat skeptiškai nusiteikę kineziterapijos poveikio atžvilgiu, nes nėra susidūrę su sėkmės istorijomis ir mokslinės literatūros šia tema yra nedaug.

Nechirurginio diastazės gydymo sėkmės paslaptis – rasti gerą Jums tinkamą kineziterapeutą, o pasikonsultavus su juo – taikyti naujas žinias bei teisingai atlikti pratimus. Ne kiekvienas specialistas žino, kaip konkrečiai reikia gydyti pilvo raumenų išsiskyrimą, nes kineziterapeuto profesija apima daug skirtingų sričių, todėl svarbu ieškoti besispecializuojančio moterų sveikatos srityje, klausti rekomendacijų.

Miesto medicinos centro kineziterapeutė Milda Šiupšinskienė yra praėjusi išsamius kursus bei sukaupusi patirties, kaip nechirurginiu būdu gydyti pilvo raumenų išsiskyrimą. Kartu su savo pacientėmis ji yra pasiekusi nuostabių rezultatų. Kineziterapeutė remiasi logika, kad pilvo raumenys po gimdymo nesusiglaudžia dėl per didelio ir/arba neteisingai paskirstomo intraabdominalinio spaudimo, kurį lemia laikysenos, kvėpavimo ir raumenų aktyvacijos ypatybės. Atsižvelgiant į kiekvieno konkretaus žmogaus šias ypatybes, intraabdominalinis spaudimas, kuris yra linkęs “ištekėti” per silpniausias vietas, labiau veiks pilvo baltąją liniją (ir jos skirtingas vietas) arba dubens dugną.

Gydant pilvo raumenų diastazę svarbu išmokti pajausti, o vėliau ir kontroliuoti intraabdominalinio spaudimo intensyvumą ir vietą. Tam pasitelkiame pratimus, kurie koreguoja laikyseną, moko derinti kvėpavimo ir dubens dugno bei pilvo raumenų darbą. Pradedame nuo vietiškai veikiančių pratimų, apimančių kelis raumenis ir, juos išmokę, plečiame judėjimo suvokimą link funkcinių, visa kūną apimančių judesių.

Net jei esate labai sportiška ir stipri moteris, naudinga laikinai grįžti prie paprastesnių pratimų ir sutelkti visą dėmesį į pratimo atlikimo techniką. Taip sustiprinsite silpniausias judėjimo sistemos grandis. Kai tik grįšite prie Jums įprastos bei mėgstamos fizinės veiklos, joje taip pat pastebėsite pažangą.

Svarbiausi sėkmės faktoriai – kantrybė ir nuoseklumas!