Jei turite klausimų ar reikalinga platesnė informacija, prašome susisiekti šiais būdais:

Telefonu:
+370 606 03 888
+370 524 05 406

E. paštu:
[email protected]

Naudinga informacija

Rekomendacijos po danties šalinimo

PO DANTIES TRAUKIMO PATARIAME LAIKYTIS ŠIŲ REKOMENDACIJŲ:

 • Po danties išrovimo gydytojas davė sukąsti marlinį tamponą, kurį reikia išlaikyti apie 20-30 min. Tampono paskirtis sugerti ir sustabdyti kraujavimą po danties ištraukimo. Jei kraujavimas išlieka, pakeiskite marlės tamponėlį nauju ir vėl laikykite apie 30 min.
 • Nedidelis patinimas po chirurginės intervencijos – normali organizmo reakcija. Tinimui mažinti naudokite šalčio paketus ar ledą (įvyniotą į medžiagą), pridėdami jį iš išorės ties operuota sritimi. Šaltį naudokite iki 24-36 valandų po chirurginės intervencijos. Šaldykite su pertraukomis (30 min. šaldykite, 20-30 min. darykite pertrauką). Tinimas pradės mažėti trečią dieną po operacijos.
 • Po danties traukimo galite jausti skausmą. Vartokite skausmą malšinančių vaistų, kuriuos Jums rekomenduos gydytojas.
  24 valandas po danties ištraukimo rekomenduojame vengti aktyvaus fizinio krūvio (treniruotės, sunkių daiktų kilnojimas), karštų vonių bei pirčių.
 • 24 valandas po danties ištraukimo griežtai draudžiamas bet koks burnos ertmės skalavimas. Kitą dieną, po valgio, nestipriai skalauti galima gydytojo paskirtais dezinfekuojančiais burnos skalavimo tirpalais (Eludril, Listerine, Chlorheksidin, Heksoral ir kt.).
 • Valykite dantis atsargiai, švelniai, minkštu dantų šepetėliu, netraumuodami dantenų ir žaizdos.
 • Dvi valandas po danties rovimo nevalgykite, kadangi tiek laiko veiks nuskausminamieji ir Jūs kramtydami nejausite, kad žalojate skruostą ar liežuvį. Tą pačią dieną venkite grubaus, aštraus, labai šalto bei karšto maisto. Negerkite kavos bei alkoholio, nes pakėlę savo kraujospūdį sukelsite kraujavimą! Kraujo skonio jutimas ir sekančią (-kitą) dieną po rovimo yra normalu.
 • Rūkantiems: šio žalingo įpročio turėtumėte vengti artimiausias 12 val. po danties rovimo, kadangi karštas dūmas bei nikotinas sutrikdo žaizdos gijimą ir gali įtakoti krešulio formavimąsi.
 • Jei po danties šalinimo žaizda susiųta – siūlus būtina šalinti.
 • Jei šios priemonės Jums nepadėjo ir jaučiatės blogai, kraujavimas ir tinimas nepraeina, kreipkitės į Jus gydantį specialistą.