Jei turite klausimų ar reikalinga platesnė informacija, prašome susisiekti šiais būdais:
Telefonu:
+370 606 03 888
+370 524 05 406
E. paštu:
[email protected]
Jei turite klausimų ar reikalinga platesnė informacija, prašome susisiekti šiais būdais:
Telefonu:
+370 606 03 888
+370 524 05 406
E. paštu:
[email protected]
Ortodontinis gydymas – tai būdas ištiesinti netaisyklinga kryptimi išaugusius dantis, taisyti sąkandį, kitus žandikaulio sutrikimus. Taip pat ortodontinis gydymas padeda ir šių ligų profilaktikai. Nors tikslias sutrikimų priežastis nustatyti gali būti sunku, vienos iš jų yra:
Ortodontinis gydymas yra taikomas tiek vaikams, tie suaugusiems.
Netaikant jokio gydymo tokioms ligoms gydyti, sunkėja kramtymas, gali atsirasti bruksizmas (dantų griežimas) ar atsirasti žandikaulio sąnario sutrikimai. Taip pat tai gali daryti įtaką burnos higienai. Kai dantų padėti yra netaisyklinga, yra sunkiau išvalyti tarpdančius, gali užsilikti maisto dalelių, kurios sukelia periodonto ligas, ėduonį ir blogą burnos kvapą.
Kokie yra ortodontinio gydymo metodai?
Atmintinė po breketų nuėmimo
Nuėmus breketus aktyvų gydymą keičia stabilizavimo periodas. Kad po breketų nuėmimo dantų padėtis liktų nepakitusi, gaminama išimama kieta (retencinė) kapa, tiksliai pakartojanti dantų padėtį breketų nuėmimo dieną ir išlaikanti stabilią dantų padėtį po breketų nuėmimo. Stabilizavimo periodo laikotarpiu gali būti klijuojama plona vielutė prie priekinių viršutinių ir apatinių dantų vidinio paviršiaus (kitaip dar vadinama fiksuotu reteineriu).
Retencines kapas, po breketų nuėmimo, būtina užsidėti kiekvieną naktį: įsidėti vakare po dantų valymo, išsiimti ryte. Įsidedant svarbu kapą ant dantų gerai užspausti iš visų pusių, kad tarp kapos ir dantų neliktų tarpo. Nusiimdami kapą ją atlaisvinkite iš abiejų pusių ir tuomet nuimkite, kapos nenuimkite nuo vienos pusės, nes ji gali lūžti, įskilti. Kapas rekomenduojame laikyti metalinėje arba plastmasinėje dėžutėje, kad apsaugotumėte nuo lūžimo, skilimo. Kapas ypatingai saugokite nuo naminių gyvūnų (šunų ir kt.), nes jie gali jas sugraužti ir šeimos narių.
Išsiėmę kapą nuplaukite tekančiu drungnu vandeniu ir nuvalykite dantų šepetėliu ir dantų pasta, nusausinkite ir įdėkite į dėžutę. Gali būti naudojamos specialios, protezams valyti skirtos tabletės (įvairių rūšių ir gamintojų), kurių galite įsigyti vaistinėje.
Dantis, ant kurių yra pritvirtintas fiksuotas reteineris, prižiūrėkite kaip įprastai. Juos valykite dantų šepetėliu su pasta, o tarpdančius su siūlu ir tarpdančių šepetėliu. Patogesniam tarpdančių po fiksuotu reteineriu išvalymui naudokite specialų storesnį siūlą pakietintu galiuku („Oral-B Super-floss“, „Tepe ortho care“) arba vandens irigatorių „Waterpik“, kt.). Tarpdančius po fiksuotu reteineriu kasdien valykite labai kruopščiai, nes vielutė sulaiko daugiau minkšto apnašo ir sparčiau gali formuotis akmenys. Po breketų nuėmimo du kartus metuose rekomenduotinos profesionalios burnos higienos procedūros, kurių metu bus ne tik švariai nuvalomi dantų paviršiai, bet ir įvertinama fiksuoto reteinerio būklė, o prireikus atliekamos ir minimalios reteinerio korekcijos. Atvykstant profesionalios burnos higienos procedūrai rekomenduotina turėti ir retencines kapas tam, kad būtų galima įvertinti jų būklę, ir, jeigu reikia, išvalyti, nupoliruoti.
Praėjus dviems mėnesiams po breketų nuėmimo būtina atvykti pas gydytoją ortodontą apžiūrai. Su savimi būtinai turėkite retencinę kapą. Jeigu po breketų nuėmimo pastebite, kad dantų padėtis keičiasi arba pasikeitė – dantis pasisuko, pasviro, atsirado nors ir nedidelis tarpelis, kurio anksčiau nebuvo, atvykite pas gydytoją nedelsdami ir būtinai turėkite kapas. Pas gydytoją taip pat atvykite ir tais atvejais, jeigu atsiklijuoja, nuskyla, perlūžta fiksuotas reteineris. Atsiklijavus fiksuotam reteineriui iki vizito pas gydytoją būtinai kuo daugiau nešiokite retencinę kapą – ne tik naktį, bet pagal galimybes ir visą dieną.
Kontrolinės apžiūros vizitai pas gydytoją ortodontą po breketų nuėmimo:
Retencinės kapos nešiojimo trukmė ir dažnumas:
Labai svarbu: lankantis pas gydytoją odontologą visada būtinai atsineškite retencinę kapą, nes restauruojant danties paviršių gali būti keičiama danties forma ir kapa gali netikti. Tokiu atveju gydytojas odontologas atitinkamai gali pakoreguoti atstatyto danties formą arba pačią retencinę kapą. Plombuojant arba protezuojant daugiau dantų arba keičiant dantų formą retencinė kapa netiks ir reikės gaminti naują kapą. Jeigu kapos nepavyksta pritaikyti po restauravimo darbų, reikia perimti atspaudus ir gaminti naują kapą.
I-IV 09:00 – 19:00
V – 09:00 – 18:00
Kitu laiku – atskiru susitarimu
+370 524 05 406
+370 606 03 888
[email protected]
Antakalnio g. 40, Vilnius
UAB „CONAS”
Įm. k. 302450248
AB SEB bankas, b.k. 70440
A. s. LT87 7044 0600 0723 8418